Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бесплатен влез за натпреварот Македонија – Швајцарија

Кошарка

Бесплатен влез за натпреварот Македонија – Швајцарија

Македонската кошаркарска репрезентација вечер во 20:45 часот го игра вториот натпревар од претквалификациите за Европското првенство 2021 година. Во Скопје ќе гостува селекцијата на Швајцарија.

Избраниците на селекторот Јорданчо Давитков на првиот дуел од претквалификациите во четвртокот во Словачка ја постигнаа првата победа во групата – (74:66).

Македонските кошаркари вчера тренираа во салата во СЦ „Јане Сандански“, каде вечерва се игра дуелот. Со евентуален триумф нашата репрезентација ќе биде блиску до освојување на првото место во групата и продолжување на натпреварите во следната квалификациска фаза.

Македонија следните два дуела ќе ги игра на 25.февруари следната година со Словачка на домашен терен и на 28.јуни со Швајцарија на гостински терен.

Влезот на вечерашниот дуел во СЦ „Јане Сандански“ е слободен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Кошарка

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.