//
Следи нѐ
To Top

Вереничкиот прстен на Меган Маркл е со непроценлива вредност (ФОТО)

И тоа се случи – веренички прстен конечно се најде на раката на актерката Меган Маркл.

Откако Кралската палата на Велика Британија денеска ја објави среќната вест дека принцот Хари и неговата девојка се вериле на почетокот од месецот, магазините ширум светот молскавично ја споделија фотографијата на која се гледа вереничкиот прстен на идната војводка.

реклама

Вереничкиот прстен на Меган Маркл е со непроценлива вредност (ФОТО)

Имено, вереничкиот прстен на раката на Меган Маркл е креација на самиот принц Хари, а еден од дијамантите бил редок кристал од Боцвана, кое е едно од омилените места на принцот, додека другите два се од приватната колекција на принцезата Дајана и истите имаат непроценлива вредност.

Судејќи по фотографиите новата кралска двојка е и повеќе од среќна за својата веридба, но и за нивната свадба која се очекува да биде оваа пролет.

Вереничкиот прстен на Меган Маркл е со непроценлива вредност (ФОТО)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: