//
Следи нѐ
To Top

УШТЕ ЕДНА КРАЛСКА СВАДБА: Принцот Хари и Меган се вериле, свадбата ќе биде на пролет

Кенсингтонската палата денеска преку соопштение испратено до медиумите ја информираше јавноста дека на пролет следната година ќе има уште една кралска свадба.

Имено, принцот Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36) се вериле изминатиот период,  а свадбата ќе биде на пролет следната година.

реклама

Во соопштението, испратено од кабинетот на принцот Чарлс, се открива дека Хари и Меган се вериле на почетокот на месецот и дека 36-годишната Маркл ја запознала кралицата Елизабета Втора и дека Хари добил одобрување од нејзините родители.

Принцот Хари (33) е петти во линијата на наследство на британскиот престол, по неговиот татко, принцот Чарлс, брат му, принцот Вилијам, внукот од брат му принц Џорџ и британската принцеза Шарлот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 27, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 27, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 27, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: