//
Следи нѐ
To Top

Белата куќа е подготвена за празниците (ВИДЕО)

Божиќ е празник кој многу се почитува насекаде низ светот, без разлика на тоа дали луѓето се големи верници или не.

Како секоја година, така и оваа, Белата куќа е главна тема за разговор кога станува збор за Божиќните декорации.

реклама

Но, наместо обичните светилки и новогодишните елки, Меланија Трамп реши да и даде свој „шмек“ на Белата Куќа и за првпат сама го украси домот на претседателското семејство за Божиќните празници.

Претседателското семејство одбра мрачни тонови со кои го украси главниот ходник на Белата Куќа, но и тоа не помина без константните критики од корисниците на социјални мрежи.

Украсувањето е навистина еден посебен момент, па затоа сигурно би сакале да погледнете како е декорирана оваа година.

Гришам подоцна објасни дека невообичаениот мрачен изглед се должи на тоа што целиот ходник не е осветлен, па дури потоа беше објавено и видео за да се појасни дека оние кои ја украсиле Белата Куќа си ја завршиле работата како што треба.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: