Поврзи се со нас

Популарно.мк

Приведени Митко Чавков и пратениците Мукоски, Арнаудов, актерот Јовановски

Вести

Приведени Митко Чавков и пратениците Мукоски, Арнаудов, актерот Јовановски

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков изутринава е приведен по налог на Јавното обвинителство за настаните во Собранието на 27 април.

Од Министерството за внатрешни работи и од Основното јавно обвинителство повеќе информации најавуваат во текот на денот.

Покрај Чавков, приведени се и други лица, меѓу кои, и пратениците Крсто Муковски и Жаклина Стефановска, актерот Владо Јовановски, Горан Ангелов – Ќосето од Велес, поранешниот директор на ФЗОМ Саше Стефановски.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.