//
Следи нѐ
To Top

Малата ќеркичка на Роналдо „собра“ 5 милиони „лајкови“ на Инстаграм

Фудбалерот Кристијано Роналдо кој се најде на првото место на најплатените спортисти на светот му ја покажа на светот својата петмесечна ќерка Ева Марија. 

Фотографијата објавена на Инстаграм на која Роналдо во раце го држи малото девојче доби повеќе од пет милиони лајкови.

реклама

Инаку, познатиот фудбалер пред неколку недели стана татко и на своето четврто дете, ќерка по име Алана Мартина.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Најстар е синот Кристијано Роналдо Јуниор (7), а идентитетот на неговата мајка и понатаму е непознат. Роналдо летоска ги доби близнаците Ева Марија и Матео кои му ги роди, исто така, непозната, сурогат мајка во САД.

Кристијано Роналдо е втората најследена личност на Инстаграм со повеќе од 116 милиони пријатели.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: