Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Светна новогодишната елка во Њујорк (ВИДЕО)

Видео

Светна новогодишната елка во Њујорк (ВИДЕО)

Најпрепознатливата и една од најраскошните новогодишни елки – препознатливата норвешка смрека синоќа е осветлена пред центарот Рокфелер во Њујорк.

Традиционално, по 85-ти пат, годинава сијаличките на елката ги вклучи градоначалникот Бил Де Бласио.

Божиќното дрво е високо 75 метри и тешко 12 тони, а украсено е со 50 илјади разнобојни лед светилки.

Секоја година милиони туристи доаѓаат во Њујорк за да ја дочекаат Новата година, a една од причините е волшебниот изглед на овој град за време на празниците.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.