//
Следи нѐ
To Top

Вардар се излеа во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дождот што од вчера интензивно врне предизвика излевање на Вардар во Скопје.

На повеќе места поплавен е кејот на Вардар во центарот на Скопје, а излевања има и на други места.

реклама

УХМР предупреди дека покрај на Вардар, можно е излевање и на Треска, Радика, Сатеска, Кичевска, горниот тек на Вардар и нивните притоки.

Поради ваквата состојба, надлежните предупредуваат на внимателно движење покрај реките и суводолите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: