fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вардар се излеа во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вести

Вардар се излеа во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дождот што од вчера интензивно врне предизвика излевање на Вардар во Скопје.

На повеќе места поплавен е кејот на Вардар во центарот на Скопје, а излевања има и на други места.

УХМР предупреди дека покрај на Вардар, можно е излевање и на Треска, Радика, Сатеска, Кичевска, горниот тек на Вардар и нивните притоки.

Поради ваквата состојба, надлежните предупредуваат на внимателно движење покрај реките и суводолите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.