Поврзи се со нас

Популарно.мк

Поплавен подвозникот кај Матка, заглавени четири возила

Вести

Поплавен подвозникот кај Матка, заглавени четири возила

Подвозникот кај клучката Матка во близина на бензинската пумпа „Бис Оил“ е поплавен во висина од еден метар, соопшти Авто мото сојузот на Македонија, повикувајќи се на информација од РЦУК.

Поплавувањето е настаното заради врнежите од дожд и дефект на водоводната мрежа.

Заглавени биле четири возила, а патниците биле извлечени од страна на Бригадата на противпожарна заштита.

На терен се уште работат екипи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.