//
Следи нѐ
To Top

Поплавен подвозникот кај Матка, заглавени четири возила

Подвозникот кај клучката Матка во близина на бензинската пумпа „Бис Оил“ е поплавен во висина од еден метар, соопшти Авто мото сојузот на Македонија, повикувајќи се на информација од РЦУК.

Поплавувањето е настаното заради врнежите од дожд и дефект на водоводната мрежа.

реклама

Заглавени биле четири возила, а патниците биле извлечени од страна на Бригадата на противпожарна заштита.

На терен се уште работат екипи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: