//
Следи нѐ
To Top

Трамп и Меланија ги вклучија светилките на новогодишната елка пред Белата куќа (ВИДЕО)

Заблескаа новогодишните сијалички на елката пред Белата куќа!

Американскиот претседател Трамп и неговата сопруга Меланија на целата нација посакаа Среќен Божиќ и незаборавни празници на традиционалното вклучување на сијаличките на новогодишната елка пред Белата куќа.

реклама

Трамп и првата дама на САД, Меланија, заедно одбројувале од десет за потоа таа да го стисне копчето и да ги вклучи декорираните златни светла и сребрени ѕвезди на елката, пренесува АП.

На оваа церемонија Меланија се појави во црвен капут со кариран дезен, идеален за ваква пригода. Струкот и бил истакнат со ремен во светло кафена боја и потпетици со боја на кожа.

WASHINGTON, DC – NOVEMBER 30: President Donald Trump and the first lady Melania Trump attend the 95th annual National Christmas Tree Lighting held by the National Park Service at the White House Ellipse in Washington, D.C., November 30, 2017. The Beach Boys, Wynonna, The Texas Tenors, Craig Campbell were among the artists who provided the entertainment. (Photo by Astrid Riecken/Getty Images)

Инаку, палењето на светилките на националната новогодишна елка се одржува по 95 пат. Традицијата почнала во 1923 година, а ја почна тогашниот американски претседател Калвин Кулиџ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: