fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно и студено со умерен ветер

Вести

Облачно и студено со умерен ветер

Облачно и студено време ќе преовладува денеска во Македонија, со умерен до засилен северен ветер.

Во планинските региони ќе има повремено зголемување на облачноста и услови за провејување на слаб снег.

Минималната температура ќе се спушти до минус три степени, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Во Скопје слично време. Утринската темература ќе се спушти до еден степен, а дневната ќе достигне до осум степени.

Од вторник утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата.

Од среда во текот на денот времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и дневните температури ќе бидат во благ пораст.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.