fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СКРОМНА НОВОГОДИШНА ЖЕЛБА: Принцот Џорџ од Дедо Мраз побарал полициски автомобил

МК Сцена

СКРОМНА НОВОГОДИШНА ЖЕЛБА: Принцот Џорџ од Дедо Мраз побарал полициски автомобил

Британскиот принц Џорџ кој годинава наполни четири години, овојпат има само една желба за Божик – полициски автомобил.

– Не напиша премногу, па мислам дека една желба е во ред, веројатно, изјави неговиот татко, војводата од Кембриџ, принцот Вилијам, при посетата на „татковината на Дедо Мраз“, Финска.

На листот хартија стоела пораката: „Драги Дедо Мраз, оваа година јас бев лош/добар”, при што малиот принц ја заокружил опцијата „добар”, а од петте празни места за желбите пополнето е само едно – полицикси автомобил, испишано со детски ракопис.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.