//
Следи нѐ
To Top

СКРОМНА НОВОГОДИШНА ЖЕЛБА: Принцот Џорџ од Дедо Мраз побарал полициски автомобил

Британскиот принц Џорџ кој годинава наполни четири години, овојпат има само една желба за Божик – полициски автомобил.

– Не напиша премногу, па мислам дека една желба е во ред, веројатно, изјави неговиот татко, војводата од Кембриџ, принцот Вилијам, при посетата на „татковината на Дедо Мраз“, Финска.

реклама

На листот хартија стоела пораката: „Драги Дедо Мраз, оваа година јас бев лош/добар”, при што малиот принц ја заокружил опцијата „добар”, а од петте празни места за желбите пополнето е само едно – полицикси автомобил, испишано со детски ракопис.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: