//
Следи нѐ
To Top

Биткоинот ја надмина вредноста од 12.000 долари

Неверојатен скок на виртуелната валута во последните 24 часа!

Виртуелната валута која го освојува светот, биткоинот, поскапе за 4,7% и со тоа за првпат во историјата го надмина прагот од 12 000 долари.

реклама

Па така, на денешната берза еден биткоин чини неверојатно 12.032 долари!

Претходно биткоинот се тргуваше со вредност од 11 850 долари, што повторно беше рекорд на чинење на оваа валута.

Вчера биткоинот се врати под прагот од 11 000 долари, откако во неделата го достигна историскиот максимум од 11 800 долари во однос под 1000 долари во почетокот на годината.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Наука

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: