//
Следи нѐ
To Top

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

Отпаднаа и најмалите сомнежи кој ќе ја освои „Златната топка“ за мината сезона, откако веќе неколку часа на социјалните мрежи циркулира слика со „копачка ЦР“ која потврдува дека Роналдо ќе ја добие наградата.

На фотографијата е копачка од брендот кој го носи Португалецот, како и натписи кон неа „Петти триумф“ и „CR 2017“.

реклама

Во прилог се дадени „16, 14, 13, 08“, што одговара на годините во кои Португалецот ги доби неговите претходни четири „Златни топки“.

Церемонијата ќе се одржи утре во Париз. Претходно изборот се случуваше во јануари, но тогаш Роналдо ќе биде многу ангажиран и нема да може да присуствува.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: