//
Следи нѐ
To Top

Христина Јанеска се врати со титула од Изборот на мис на светот во Кина (ФОТО)

Христина Јанеска од Скопје е овогодинешниот македонски претставник на Изборот за мис на светот во Кина каде ја зема наградата „Мис модел за најдобар вечерен фустан“.

Талентираната и убава 22-годишна скопјанка, која е дел од агенцијата Подиум, вели дека е премногу горда што ја донела титулата од овој престижен натпревар во Македонија.

реклама

Христина Јанеска се врати со титула од Изборот на мис на светот во Кина (ФОТО)

Во продолжение погледнете дел од фотографиите од изборот во Кина:

Христина Јанеска се врати со титула од Изборот на мис на светот во Кина (ФОТО)

Христина Јанеска се врати со титула од Изборот на мис на светот во Кина (ФОТО)

Христина Јанеска се врати со титула од Изборот на мис на светот во Кина (ФОТО)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.