Поврзи се со нас

Популарно.мк

Кејт Мидлтон блеска во третиот месец од бременоста (ФОТО)

Uncategorized

Кејт Мидлтон блеска во третиот месец од бременоста (ФОТО)

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, блесна во црвен фустан и црно-бел капут на самитот во Манчестер.

Стомачето на неколку месеци трудната Кејт Мидлтон конечно почна да се забележува.

Војвотката од Кембриџ со принцот Вилијам заедно присуствиваа на Детскиот глобален медиа самит во Манчестер.

Светските магазини пренесоа дека Кејт носела црно-бел капут од 583 евра од L.K. Bennett, кој не можел да го сокрие нејзиното трудничко стомаче.

Можеме да забележиме дека Кејт навистина ужива и блеска во нејзината трета бременост и ова е едно од нејзините први појавувања кога стомачето ѝ се познава.

Во еден миг таа ја поставила и раката на стомакот.

Со принцот Вилијам се поздравуваа и дружеа со низата возбудени дечиња на самитот.

Иако црвениот фустан можеби го сокри нејзиното стомаче, струкираниот капут не успеа во тоа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Uncategorized

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.