//
Следи нѐ
To Top

Со пеење повикувал бел кит, но не претпоставувал што ќе му се случи (ВИДЕО)

Шкотскиот новинар Пол Инглиш бил на патување во канадската покраина Манитоба, каде му се случило нешто најнеочекувано.

Инглиш со кајак пловел по реката Черчил и решил со пеење да повикува бели китови, но не претпоставувал дека ќе успее во тоа.

реклама

По кусо време, до кајакот навистина се појавил кит, а потоа уште еден. На китовите очигледно им се допаднало пеењето на Инглиш, па тие продолжиле да пливаат покрај кајакот.

Новинарот потоа се нурнал во водата, пливал со китовите и продолжил да им пее на што тие возвратиле.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: