//
Следи нѐ
To Top

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Кучето кое се прошета на „Филип Втори“ ги освои социјалните мрежи

Еден од највпечатливите моменти од натпреварот помеѓу Вардар и Розенборг кој се одигра минатиот четврток во Скопје не беа двата гола, туку кучето кое во второто полувреме се прошета низ теренот на „Филип Втори“.

Овој момент беше интересен и за дел од светските медиуми како „ДејлиМејл“, „СкајСпортс“, а беа објавени и голем број фотографии на социјалните медиуми.

реклама

 

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: