Следи нѐ
To Top

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Кучето кое се прошета на „Филип Втори“ ги освои социјалните мрежи

Еден од највпечатливите моменти од натпреварот помеѓу Вардар и Розенборг кој се одигра минатиот четврток во Скопје не беа двата гола, туку кучето кое во второто полувреме се прошета низ теренот на „Филип Втори“.

Овој момент беше интересен и за дел од светските медиуми како „ДејлиМејл“, „СкајСпортс“, а беа објавени и голем број фотографии на социјалните медиуми.

реклама

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Кучето кое се прошета на „Филип Втори“ ги освои социјалните мрежи

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Кучето кое се прошета на „Филип Втори“ ги освои социјалните мрежи

 

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

 • Вардарци пристигнаа во Келн
  Вардарци пристигнаа во Келн

  Ракометарите на Вардар денеска пристигнаа во Келн каде викендов ќе ги играат натпреварите на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. реклама

  Информативна Редакцијадекември 9, 2017
 • По шести пат Прв до врв
  По шести пат Прв до врв

  Шестото издание на најголемиот планински спортски настан во регионот, Прв до врв 2018 ќе се одржи денеска на скопско Водно. реклама

  Информативна Редакцијадекември 9, 2017
 • Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата
  Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата

  Ракометарките на Вардар беа поразени со минимални 27:26 од актуелниот европски првак Ѓер во финалето на Ф4 турнирот од Лигата на...

  Информативна Редакцијадекември 9, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.