//
Следи нѐ
To Top

Во Германија продадено село за 140 илјади евра

Селото Алвине, во германската провинција Бранденбург беше продадено вчера, на аукција во Берлин, за 140.000 евра.

Како што пренесува „Билд” селото го купил анонимен клиент, кој ја дал по телефон единствената понуда за ова место кое се наоѓа во шума..

реклама

Во селото со 15 жители, на 16.000 квадратни метри има девет станбени и повеќе помошни објекти, како и десет шупи и гаражи.

Во селото нема продавница, а единствената автобуска линија во близина на околината поминува покрај селото, без запирање.

Во 2001 година, населбата ја купиле двајца браќа, од кои еден починал во меѓувреме.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 10, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 10, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 10, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: