fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

РЕТРОСПЕКТИВА НА ГАСТРОМАК: Како Македонија го освои светскиот кулинарски крем

Магазин

РЕТРОСПЕКТИВА НА ГАСТРОМАК: Како Македонија го освои светскиот кулинарски крем

И по повеќе од месец и половина, организаторите и учесниците сè уште ги средуваат впечатоците од Вториот Интернационален Гастрономски Натпревар – ГастроМак Македонија 2017.

Овој пат, почестени сме со една видео ретроспектива на она што се случуваше во Хотелот Вила Парк во Струмица, на петдневната светска кулинарска манифестација, која што се одржа на крајот на октомври.

Над четиристотини врвни кулинарски имиња како судии и натпреварувчи, преку илјада подготвени рецепти на традиционални и модерни јадења и, секако, многу позитивна енергија – беа личната карта на годинешната манифестација.

Се гледаме и следната година на ГастроМак Македонија 2018.

Еве, во неколу минути, како тоа изгледаше оваа година:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.