//
Следи нѐ
To Top

РЕТРОСПЕКТИВА НА ГАСТРОМАК: Како Македонија го освои светскиот кулинарски крем

И по повеќе од месец и половина, организаторите и учесниците сè уште ги средуваат впечатоците од Вториот Интернационален Гастрономски Натпревар – ГастроМак Македонија 2017.

Овој пат, почестени сме со една видео ретроспектива на она што се случуваше во Хотелот Вила Парк во Струмица, на петдневната светска кулинарска манифестација, која што се одржа на крајот на октомври.

реклама

Над четиристотини врвни кулинарски имиња како судии и натпреварувчи, преку илјада подготвени рецепти на традиционални и модерни јадења и, секако, многу позитивна енергија – беа личната карта на годинешната манифестација.

Се гледаме и следната година на ГастроМак Македонија 2018.

Еве, во неколу минути, како тоа изгледаше оваа година:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 11, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 11, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 11, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: