Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Видео

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвезда, настрада по пад од врв на 62-катен облакодер, обидувајќи се да изведе акробација, при што изгубил контрола над рацете.

Телото го пронашол чистач на прозорци, а несреќниот случај го забележала токму камерата што Ву ја поставил на соседната зграда за да го сними својот „потфат“.

Смртта ја потврди и неговата девојка, која притоа наведе и дека немилиот настан се случил два дена пред да побара дозвола од нејзините родители да ја запроси. Всушност, тој со новото екстремно видео сакал да заработи за подарокот што сакал да им го даде ним.

Кинезот беше познат по снимање опасни видеа од голема висина, а оваа снимка требаше да биде само една во низата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.