Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево време со температура до 15 степени

Вести

Сончево време со температура до 15 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. 

Температурата ќе се движи од шест до 15 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до девет степени.

Под влијание на јужно струење во наредните денови температурите ќе бидат релативно високи. Во среда облачноста ќе се зголеми, по котлините ќе биде магливо, а врнежи од дожд ќе има во вечерните и ноќните часови кон четврток во западните и северните делови. Потоа нов влажен бран се очекува за време на викендот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.