fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бездомник нашол 300.000 евра на аеродромот Шарл де Гол во Париз

Занимливости

Бездомник нашол 300.000 евра на аеродромот Шарл де Гол во Париз

Полицијата во францускиот главен град Париз трага по бездомник кој случајно нашол 300.000 евра од канцеларија на компанијата Лумис на аеродромот Шарл де Гол.

Компанијата Лумис е задолжена за транспорт на пари до и од аеродромот, и вообичаено нивната канцеларија е добро чувана и заклучена. Но, минатиот петок вработените ја заборавиле вратата отворена, што го искористил бездомникот кој влегол внатре и се послужил со големата пратка пари. Целата случка е снимена на безбедносната камера и полицијата има снимки од бездомникот на околу 50 годишна возраст и интензивно трага по него.

На снимката може да се забележи дека бездомникот случајно се наслонил на вратата и изгледа изненадено кога таа се отворила, а наскоро изненадувањето станало уште поголемо кога видел колку пари има во две вреќи оставени во канцеларијата. Набргу потоа човекот исчезнал од аеродромот со двете вреќи полни пари, оставајќи ја зад себе својата излитена вреќа во која ги носел своите работи.

На Шарл де Гол во секое време живеат околу стотина бездомници чие присуство вообичаено се толерира од страна на аеродромското обезбедување.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.