Поврзи се со нас

Популарно.мк

Светска премиера на „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“

Настани

Светска премиера на „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“

Синоќа беше одржана светската премиера на осмата епизода од легендарниот филм „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“. Режисер на оваа епизода е Рајан Џонсон.

Секоја премиера на оваа култна вселенска сага, во САД е своевиден културен феномен. До појавување на големите екрани филмот се очекува со нетрпение со месеци, а поклониците дискутираат и спорат во детали за заплетот и доживувања на нивните херои.

Слично е и на глобално ниво. Од Банког до Токио, од Лондон до Тунис и Сан Диего, каде премиерите се слават со разни изложби и настани а пред кино салите се создаваат редици на љубители и костимизирани фанови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.