//
Следи нѐ
To Top

Новогодишна еуфорија исполнета со попусти и награди во Рамстор мол

Рамстор мол ги започна новогодишните награди на 24. ноември со „Пазари, Греби, Добиј!“ и сега ја надополнува новогодишната еуфорија со бројни изненадувања.

Во центарот повторно во соработка со Црвен крст на Град Скопје се постави Волшебната новогодишна елка која е украсена од скромните желби на децата сместени во згрижувачки семејства. Рамстор мол ги повикува сите да ги прочитаат пораките на малите и да им ги исполнат новогодишните желби.

реклама

Од наградната игра „Пазари, Греби, Добиј!“ остануваат уште 29 дена, 7 таблети, 65 електрични апарати и уникатниот Citroen C3 Aircross. Посетителите треба да побрзаат и со сметка од над 1.000 денари ќе добијат грепка за една од останатите 71 награди, додека недобитните грепки ќе влезат во финалното извлекување на Citroen C3 Aircross кое ќе се одржи на 16. јануари 2018 година. Наградната игра завршува на 15. јануари 2018 година.

Како надополнување на новогодишната еуфорија, во Рамстор мол од 20. до 24. декември 2017 година има попусти до -50% и во соработка со Занаетчиската комора на Република Македонија ќе го организира еден од најубавите новогодишни базари на рачни ракотворби.

Мал поглед во прекрасните новогодишни украси во Рамстор мол:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 18, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 18, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 18, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: