fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Студено, со локален слаб снег и северен ветер

Вести

Студено, со локален слаб снег и северен ветер

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со локален слаб снег, особено на запад. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата од минус 6 до 7 степени.

Под влијание на студена воздушна маса од вторник до петок времето ќе биде стабилно и многу студено со умерен северен ветер.

Утринската температура во овие денови ќе се спушта во интервал од -10 до -3, а дневната ќе се движи околу нулата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.