//
Следи нѐ
To Top

„Тесла“ му исполни желба на човек на смртна постела

Компанијата „Тесла“ му ја исполни последната желба на член на нивниот форум, кој боледува од рак и посакал да поужива малку во неговиот веќе нарачан нов „Модел 3“.

– Имам уште три-четири месеци живот. Последното нешто на мојата листа желби е „Моделот 3“. Би сакал неколку дена да го искусам тоа и да уживам. Прашувам, дали постои таква можност?, напиша купувачот под форумски псевдоним „Гренитедс”.

реклама

Друга членка на форумот, Бони Норман му предложила да позајми такво возило од некој што веќе го има, но и ја проследила неговата желба до компанијата.

Веќе следниот ден, „Гренитедс” е повикан во компанијата да избере свој „Модел 3“, а минатата недела тој и го добил своето ново возило.

Човекот дозволил да го фотографираат, но претпочита да остане анонимен.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 18, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 18, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 18, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: