//
Следи нѐ
To Top

Аеродромот „Ататурк“ во Истанбул нуди превоз на патници со луксузни таксија

Патниците кои пристигнуваат на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул, од денес ќе можат да се возат и со луксузни такси возила.

Првите луксузни такси возила беа пуштени во сообраќај утрово.

реклама

Тие имаат широко купе со кожени навлаки и собираат шест патници. Секако, тука се и специјалните поволности, како што е комфорот.

Идејата и одлуката за новитетот е на Здружението на такси возачите при аеродромот „Ататурк“.

Цената на возењето со новите таксија со натпис „луксузни” е двојно повисока од вообичаената.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 19, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 19, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 19, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: