//
Следи нѐ
To Top

НОВОГОДИШЕН ПОДАРОК: Слушнете го новиот сингл „Ѕвона“ на Каролина Гочева (ВИДЕО)

Новата песна на Каролина насловена „Ѕвона“ претставува нов сингл од претстојниот албум, кој треба да излезе кон средината на февруари 2018-та година.

Музиката и аранжманот се на Никола Мицевски, текстот е на Весна Малинова, додека спотот е во режија на Огнен Шапковски – Мелем Продукција.

реклама

Каролина за новата песна „Ѕвона“ вели:

– „За сите што ни се во срцата, а не се со нас… И сите песни да стивнат, сите рози да се скинат, љубовта не исчезнува! Се надевам дека ќе уживате во нашава топла приказна, прва од новиот албум што за Вас со огромна љубов го подготвуваме!“

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: