fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно со повремен снег

Вести

Променливо облачно со повремен снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремен снег, особено во североисточните делови на земјава.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе се засилува. Температурата ќе се движи од минус еден до пет степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а температурата ќе достигне три степени.

Според УХМР, следува период на суво и студено време со ниски утрински и дневни температури.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.