//
Следи нѐ
To Top

Мерцедесот од бомбите ќе се продаде за медицинска опрема

Владата на синоќешната 43-та седница ја усвои одлуката со која автомобилот „Мерцедес“ од околу 600.000 евра што беше во сопственост на Министерството за внатрешни работи, а се спомнуваше во т.н. бомби, и се дава на трајно користење без надомест на владината Служба за општи и заеднички работи. 

– Со тоа се создава можност ова возило да биде отуѓено и средствата добиени од тоа да бидат наменети за набавка на болничка опрема, соопшти владината прес-служба.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: