fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мерцедесот од бомбите ќе се продаде за медицинска опрема

Вести

Мерцедесот од бомбите ќе се продаде за медицинска опрема

Владата на синоќешната 43-та седница ја усвои одлуката со која автомобилот „Мерцедес“ од околу 600.000 евра што беше во сопственост на Министерството за внатрешни работи, а се спомнуваше во т.н. бомби, и се дава на трајно користење без надомест на владината Служба за општи и заеднички работи. 

– Со тоа се создава можност ова возило да биде отуѓено и средствата добиени од тоа да бидат наменети за набавка на болничка опрема, соопшти владината прес-служба.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.