//
Следи нѐ
To Top

Дмитриј Рогозин вдоми куче од научен експеримент

Рускиот заменик премиер Дмитриј Рогозин вдоми јазовичар по име Николас, врз кого научници од Фондацијата за напредни студии тестираа технологија за дишење во течност.

– Николас имаше среќа, Рогозин ќе го однесе дома, изјави раководителот на проектот за „течно дишење“, Антон Тончин.

реклама

Рогозин веќе има германски овчар, така што ова ќе биде второ куче во неговото семејство.

Рускиот вицепремиер за време на неодамнешната посета на претседателот на Србија, Александар Вучиќ на Москва, присуствуваше на презентацијата на еден таков експеримент со „течно дишење“ во руска лабораторија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 22, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 22, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 22, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: