Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес почувствуван во Скопје

Вести

Земјотрес почувствуван во Скопје

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Скопје и околината.

Земјотресот е регистриран во 19 часот и 34 минути на 12 километри југоисточно од Скопје.

Земјотресот е почувствуван и на границата со Србија и Косово.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.