//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес почувствуван во Скопје

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Скопје и околината.

Земјотресот е регистриран во 19 часот и 34 минути на 12 километри југоисточно од Скопје.

реклама

Земјотресот е почувствуван и на границата со Србија и Косово.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: