//
Следи нѐ
To Top

Морска желка „шверцувала“ 800 килограми кокаин

Крајбрежната стража на САД, во близина на брегот на Флорида, спасила морска желка „заплеткана“ во 800 килограми чист кокаин.

Животното било заробено меѓу 26 поврзани пакети кокаин, кога патролата ја пронашла во меѓународните води.

реклама

Јажињата со кои биле врзани пакетите дрога, биле замотани околу вратот и нозете на желката.

Запленетата дрога се проценува на 52,3 милиони долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.