Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ридли Скот објасни како го заменил Кевин Спејси

Сцена

Ридли Скот објасни како го заменил Кевин Спејси

Поради скандалите со сексуално вознемирување што периодов го следеа Кевин Спејси, режисерот на „All The Money In The World”, Ридли Скот реши да „го исфрли“ актерот, односно да пресними вкупно 22 сцени од филмот.

– Јас сум како светлината. Секогаш ги знам наредните два чекора. Просто е… Ако знаеш што правиш, нема да ти требаат 19 обиди (за една сцена), изјави Скот.

Во последната верзија од филмот, на само шест недели пред премиерата Спејси е заменет со Кристофер Пламер. Тој пак, за таа улога доби номинација за Златен глобус за најдоба споредна улога.

Критичарите се задоволни од овој потег. Томас Ротман го оценува новиот режисерско-актерски тандем, како „двајца ветерани што растураат на сцената“.

– Смената беше фантастична. Изведбата на Спејси беше постудена, додека пак, Кристофер има огромен шарм – насмевка и сјај во очите што го прават овој студено логичен лик дури и поморничав, додава режисерот.

„All The Money In The World” својата премиера ќе ја има в понеделник, на 25 декември.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.