//
Следи нѐ
To Top

Ридли Скот објасни како го заменил Кевин Спејси

Поради скандалите со сексуално вознемирување што периодов го следеа Кевин Спејси, режисерот на „All The Money In The World”, Ридли Скот реши да „го исфрли“ актерот, односно да пресними вкупно 22 сцени од филмот.

– Јас сум како светлината. Секогаш ги знам наредните два чекора. Просто е… Ако знаеш што правиш, нема да ти требаат 19 обиди (за една сцена), изјави Скот.

реклама

Во последната верзија од филмот, на само шест недели пред премиерата Спејси е заменет со Кристофер Пламер. Тој пак, за таа улога доби номинација за Златен глобус за најдоба споредна улога.

Критичарите се задоволни од овој потег. Томас Ротман го оценува новиот режисерско-актерски тандем, како „двајца ветерани што растураат на сцената“.

– Смената беше фантастична. Изведбата на Спејси беше постудена, додека пак, Кристофер има огромен шарм – насмевка и сјај во очите што го прават овој студено логичен лик дури и поморничав, додава режисерот.

„All The Money In The World” својата премиера ќе ја има в понеделник, на 25 декември.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: