//
Следи нѐ
To Top

ИСТРАЖУВАЊЕ: На предновогодишните забави со колегите од работа, неретко се завршува в кревет

На предновогодишните забави со колегите од работа, неретко се завршува в кревет со некој/а од нив, покажува ново истражување на шведската компанија за секс-играчки, ЛЕЛО.

Според резултатите, 40 отсто од луѓето имале секс со колега или колешка. Од нив, 83 отсто би го повториле тоа.

реклама

– Иако анкетата ни пружа факти, па дури и хумор, зборувајќи за забавите на фирмоте, загрижувачки е фактот што луѓето не користат заштита при сексот. Употребата на кондом е најважната работа во борбата против половите заболувања и несакана бременост, нагласува Стив Томсон, извршниот директор на компанијата.

Како „најпалави” се покажале вработените во продажбата, а по нив се здравствените и транспортните работници и службениците во логистиката.

Над половина, односно 52 отсто од оние кои го прифатиле предизвикот, ја објаснуваат својата авантура како резултат од неодоливата привлечност кон колегата, додека пак, 31 отсто од нив „немаат објаснување“ за тоа.

Занимлив е податокот дека 97 отсто од луѓето кои имале секс со колега или колешка, велат дека единствената негативна последица од актот е срамот во канцеларија утредента. Но, и тоа е минливо.

Само пет отсто признаваат дека играта започнала токму на забавата, што значи дека голем број „излети“ всушност биле планирани.

Изненадувачко е и тоа што само 18 отсто испитаници рекле дека тоа го сториле со надредената личност.

Што се однесува до хороскопот, најсклони кон ваков вид авантури се Девиците и Јарците.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 25, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 25, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 25, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: