//
Следи нѐ
To Top

Огнен Здравковски со максимален број гласови во наредниот круг на „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)

Фантастичен почеток за младиот Огнен Здравковски од Македонија, кој во првиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ се претстави со песната „Тајно моја“ од Тоше Проески и доби три гласа.

Тој настапот го продолжил со песната „Звао сам је Емили“ од Здравко Чолиќ, која го добил максималниот број на поени, седум, со што премина во наредниот круг.

реклама

Во продолжение погледнете го неговиот настап:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: