fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТРАМП: Луѓето поради мене повторно викаат „Среќен Божик“

Сцена

ТРАМП: Луѓето поради мене повторно викаат „Среќен Божик“

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер се пофали дека Американците, поради него, повторно ја користат фразата „Среќен Божик“.

Трамп верува дека токму тој е одговорен за тоа што Американците повторно си честитаат еден на друг Божик.

„Луѓето повторно, гордо велат Среќен Божик. Горд сум што сум предводник на промените против нападите на нашата сакана и преубава фраза MERRY CHRISTMAS, порача Трамп на Твитер.

Претходно Трамп тврдеше дека Американците се помалку го користат зборот „Божик“, бидејќи не било политички коректно, па попрво честитаат со „Среќни празници“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.