//
Следи нѐ
To Top

ТРАМП: Луѓето поради мене повторно викаат „Среќен Божик“

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер се пофали дека Американците, поради него, повторно ја користат фразата „Среќен Божик“.

Трамп верува дека токму тој е одговорен за тоа што Американците повторно си честитаат еден на друг Божик.

реклама

„Луѓето повторно, гордо велат Среќен Божик. Горд сум што сум предводник на промените против нападите на нашата сакана и преубава фраза MERRY CHRISTMAS, порача Трамп на Твитер.

Претходно Трамп тврдеше дека Американците се помалку го користат зборот „Божик“, бидејќи не било политички коректно, па попрво честитаат со „Среќни празници“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: