//
Следи нѐ
To Top

Божик на 400 километри од Земјата

Астронаутите на НАСА кои се наоѓаат на Меѓународната вселенска станица, одлучија на свој начин да го одбележат Божик според Грегоријанскиот календар.

Имено, како што соопштија од Агенцијата, тие вчера добија слободен ден кој го минаа главно во разговор со семејствата. А, добија и специјален оброк.

реклама

– Среќен Божик на сите кои се на Меѓународната вселенска станица!, напиша на Твитер инженерот на НАСА, Марк Ванд.

На екипажот на МВС неодамна им се придружија уште тројца астронаути, кои на оние што веќе беа таму, и им однесоа подароци од семејствата и од пријателите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 27, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 27, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 27, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: