Следи нѐ
To Top

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

Магазиот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. 

Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која дама е на самиот врв.

реклама

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

„Вог“ пишува дека трендот на „умереност“ е најголемата промена во модата на црвениот тепих во 2017 година.

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

Според тоа, откривањето на голата кожа годинава не се користеше за да се остави впечаток.

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

Во топ 10 најдоборо облечени жени во 2017 година се: Ријана, Брижит, Макрон, Зое Кравиц, Натали Портман, Клер Фој, Соланж, Ема Стоун, Зендаја, Никол Кидман и Рут Нега.

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.