Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

Сцена

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

Магазиот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. 

Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која дама е на самиот врв.

„Вог“ пишува дека трендот на „умереност“ е најголемата промена во модата на црвениот тепих во 2017 година.

Според тоа, откривањето на голата кожа годинава не се користеше за да се остави впечаток.

Во топ 10 најдоборо облечени жени во 2017 година се: Ријана, Брижит, Макрон, Зое Кравиц, Натали Портман, Клер Фој, Соланж, Ема Стоун, Зендаја, Никол Кидман и Рут Нега.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.