//
Следи нѐ
To Top

Замрзнаа водопадите на Нијагара (ФОТО)

Поради студениот бран што ја зафати Северна Америка, познатите водопади на Нијагара се целосно замрзнати.

Во источните делови од северна Америка, и особено во областа на големите езера, температурите достигнаа и до минус 36 степени.

реклама

Жителите на некои од големите градови во овој регион, како Чикаго и Бафало, објавуваат неверојатни фотографии од нивните замрзнати градови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 30, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 30, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 30, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: