//
Следи нѐ
To Top

Замрзнаа водопадите на Нијагара (ФОТО)

Поради студениот бран што ја зафати Северна Америка, познатите водопади на Нијагара се целосно замрзнати.

Во источните делови од северна Америка, и особено во областа на големите езера, температурите достигнаа и до минус 36 степени.

реклама

Жителите на некои од големите градови во овој регион, како Чикаго и Бафало, објавуваат неверојатни фотографии од нивните замрзнати градови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: