fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најчести имиња Александар, Александра, Јован, Јована…

Вести

Најчести имиња Александар, Александра, Јован, Јована…

Александар, Александра, Јован, Јована, Михаил, Михаела, Максим се меѓу најчестите имиња на новородените деца во 2017 година.

Според Управата за водење матични книги, чести се и имиња Филип, Филипа, Калин и Калина.

Инспирирани од турските серии, популарни биле и Севги, Онур, Елф, Полат, Ајшеѓул,..

Статистичките податоци покажуваат дека во третиот квартал годинава во Македонија се родени 5.866 деца. Лани бројот бил околу 33.000.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.