//
Следи нѐ
To Top

ЗАБАВАТА ПОЧНА: Скопјани и денски ја слават новата година

Скопјани и денски започнаа да ја испраќаат старата 2017 во преполни кафулиња и локали.

Последниве години денските забави за новата година станаа се почеста практика, а граѓаните, особено младите, почесто одат на попладневите прoслави отколку на вечерните, кои ги минуваат во својот дом со најблиските.

реклама

Угостителите велат дека се почесто се полнат кафулињата преку ден, додека за вечерниот чин на дочекување на новата година нема толку заинтересиранот како порано.

Сепак граѓаните ја испраќаат старата година и ја дочекуваат новата, со свирки,дружби и желба за поуспешна 2018 година.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: