Поврзи се со нас

Популарно.мк

За Новогодишната ноќ стабилно и суво

Вести

За Новогодишната ноќ стабилно и суво

Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од западен и северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до минус шест степени, а максималната ќе достигне до 12 степени.

Во Скопје слично време. Минималната температура ќе се спушти до минус три, а максималната ќе достигне осум степени.

За време на Новогодишната ноќ времето ќе биде стабилно и суво. До понеделник утрата ќе бидат студени, а дневните температури во благ пораст, а во одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Од понеделник попладне облачноста ќе се зголемува, а во вторник ќе има повремени врнежи од дожд проследени со засилен јужен ветер. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.