//
Следи нѐ
To Top

ПАТУВА НИЗ ЧАСОВНИТЕ ЗОНИ: Самоа, Нов Зеланд, Австралија влегоа во 2018 (ВИДЕО)

Жителите на јужнопацифичките острови Самоа, Тонга и Кирибати во 11 часот по средноевропско време ја дочекаа 2018 година, а набрзо по нив на пладне по средноевропско време и Нов Зеланд со огномет над престолнината Окленд од кулата Скај висока 200 метри.

Во 14 часот по средноевропско време Нова Година означи и Сиднеј, Австралија. Спектакуларните огномети го осветлуваа небото на Операта, кое бројни медиуми го пренесуваа во живо. 2018-та пристигна и во делови од Русија.

реклама

Први јануари последни ќе го дочекаат во Американска Самоа и на островот Нијуе во јужниот дел на Пацификот, бидејќи кај нив 2018 година, по средноевропско време, ќе пристигне дури утре.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: