//
Следи нѐ
To Top

Новогодишната ноќ во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кафулињата, рестораните, клубовите, но и домовите полни, плоштадите празни. Вака изгледаше новогодишната ноќ во Скопје.

Загадениот воздух и минусните температури беа причина скопјани новата година да ја дочекаат на затворено.

реклама

Оние малку кои решија да ја дочекаат новата 2018 година на отворено присустваа на прославата на плоштадот „Јадран сквер“ во Скопје. Таму присутните ги забавуваа Некст Тајм, Ај Кју, Тамара и Кристина Арнаудова, а новата година беше дочекана со чашка греана ракија и огномет.

Погледнете ја атмосферата на прославата низ објективот на Ивана Батев од МИА:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: