fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новогодишната ноќ во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вести

Новогодишната ноќ во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кафулињата, рестораните, клубовите, но и домовите полни, плоштадите празни. Вака изгледаше новогодишната ноќ во Скопје.

Загадениот воздух и минусните температури беа причина скопјани новата година да ја дочекаат на затворено.

Оние малку кои решија да ја дочекаат новата 2018 година на отворено присустваа на прославата на плоштадот „Јадран сквер“ во Скопје. Таму присутните ги забавуваа Некст Тајм, Ај Кју, Тамара и Кристина Арнаудова, а новата година беше дочекана со чашка греана ракија и огномет.

Погледнете ја атмосферата на прославата низ објективот на Ивана Батев од МИА:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.