Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Првото бебе родено во 2018 во Скопје е женско

Вести

Првото бебе родено во 2018 во Скопје е женско

Првото бебе родено во 2018 година во Скопје е женско, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи. 

Бебето е родено една минута по полноќ на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство  во Скопје.

Станува збор за второ дете на Борјана Радевска од Скопје. Бебето е тешко  три килограми и  70 грама  и долго 49 сантиметри.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.