//
Следи нѐ
To Top

Првото бебе родено во 2018 во Скопје е женско

Првото бебе родено во 2018 година во Скопје е женско, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи. 

Бебето е родено една минута по полноќ на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство  во Скопје.

реклама

Станува збор за второ дете на Борјана Радевска од Скопје. Бебето е тешко  три килограми и  70 грама  и долго 49 сантиметри.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: