Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и релативно топло на првиот ден од Новата Година

Вести

Сончево и релативно топло на првиот ден од Новата Година

На првиот ден од Новата Година времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

По одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, ќе има услови за појава на претпладневна магла. Преку денот ќе има умерено наоблачување и ќе биде релативно топло, особено на повисоките места.

Температурата ќе се движи од 7 до 14 степени, а во Скопје и околината слично време со температура до 8 степени.

Во вторник изутрина и во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд, а само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен со засилен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен и од среда ќе предизвика заладување. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд и снег ќе има во четврток.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.