//
Следи нѐ
To Top

Учениците на тринеделен зимски распуст

Околу 270.000 средношколци и основци, од кои околу 20.000 првачиња, од денеска се на зимски распуст.

На настава во второ полугодие  ќе се вратат на 22 јануари.

реклама

Последниот работен ден им беше на 29 декември, а пред официјалниот почеток на вториот дел од учебната 2017/2018 година, ќе имаат продолжен викенд бидејќи 19 јануари  (петок) е неработен ден.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: