Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Учениците на тринеделен зимски распуст

Вести

Учениците на тринеделен зимски распуст

Околу 270.000 средношколци и основци, од кои околу 20.000 првачиња, од денеска се на зимски распуст.

На настава во второ полугодие  ќе се вратат на 22 јануари.

Последниот работен ден им беше на 29 декември, а пред официјалниот почеток на вториот дел од учебната 2017/2018 година, ќе имаат продолжен викенд бидејќи 19 јануари  (петок) е неработен ден.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.