//
Следи нѐ
To Top

Умерено облачно со слаб северозападен ветер

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со слаб до умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието ќе се засилува. Кон крајот на денот и утре претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови.

Температурата ќе се движи од три до 11 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде облачно со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до седум степени.

Во наредните денови, времето ќе биде стабилно и суво. Во петок по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: